Letní dětský tábor Benice 2018

Letní dětský jezdecký tábor

„Prázdniny v sedle císařských koní“

je zaměřený na výcvik jezdectví pro děti od 8 let do 16 let

Turnusy táborů v roce 2019 pro vás připravujeme

1.turnus   

2.turnus   

3.turnus   

4.turnus   

5.turnus   

6.turnus   

7.turnus   

8.turnus  

Barokní statek Benice pro sezonu 2019 opět připravil letní dětský jezdecký tábor

zaměřený na výcvik jezdectví i pro nezkušené začátečníky.

Na každý turnus JEZDECKÉHO TÁBORA je maximální počet 12 dětí.

Pokud se Vám termín turnusu v rezervačním formuláři nezobrazí, je již plně obsazen.

Budeme se Vás zde snažit aktuálně informovat o blížícím se naplnění jednotlivých turnusů.

Dětí musí mít s sebou na jezdecký tábor základní výbavu pro jezdecký výcvik:

jezdecké boty (perka nebo holínky)

chrániče holení (chapsy)

jezdeckou přilbu

vyztuženou vestu na oblast páteře (páteřák)

Bez této základní výbavy se děti NEMOHOU ÚČASTNIT VÝCVIKU.

Proč právě u nás?

• v roce 2019 zahajujeme již 23. táborovou sezónu
• jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice
• děti budou jezdit na koních odpovídajících jejich jezdecké úrovni
• kapacita turnusu je pouze 15 dětí, proto můžeme vašim dětem věnovat individuální péči
• garantujeme, že Vaše dítě stráví v sedle minimálně 6 plnohodnotných jezdeckých výukových hodin
• děti se učí klasický, tzv. anglický styl ježdění
• výcvik jízdy povede licencovaný trenér jezdectví s asistenty
• děti mají v programu tábora zahrnutu hodinu teoretické výuky z hipologického oboru a taktéž přednášku veterinárního lékaře o zdravotní problematice koní
• pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou) se zkušenými táborovými vedoucími
• tábor je ukončen Jezdeckou akademií – ukázkou jezdeckého umění, které se Vaše děti u nás naučily během pobytu

Začátek a konec tábora 2019

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd dětí na tábor a předání potřebných dokumentů rodiči je vždy v neděli od 15.00 hod., následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního jezdeckého tábora. Následuje prohlídka hřebčína, statku a MiniZoo.
Turnus je ukončen v neděli následujícího týdne Jezdeckou akademií, která začíná v 10.30 hod. na jízdárně hřebčína. Jedná se o praktickou ukázku jezdeckého umění pro rodiče, kde táborníci předvedou, co se naučili během svého pobytu. Po jejím ukončení táborníci odjíždějí domů.

Výcvik jízdy na koni

Pro děti je připraven každodenní výcvik jízdy na koni, přičemž garantujeme, že Vaše dítě stráví v sedle minimálně 6 plnohodnotných jezdeckých výukových hodin. Děti budou rozděleny do třech skupin dle výkonnosti a zkušeností. Každému dítěti je přidělen (pokud možno) jeho „vlastní“ kůň pro celou dobu jeho pobytu. Dítě může být v průběhu tábora trenérem přeřazeno do skupiny, která více vyhovuje jeho schopnostem. Děti se naučí během výcviku zvládnout koně v kroku i klusu. Naučí se základní jízdárenská pravidla tolik nezbytná pro úspěšné zvládnutí jízdy na koni i na jízdárně, a zároveň se naučí základní akrobacii na koňském hřbetě. Výuku vede licencovaný trenér jezdectví s několika asistenty.

Bezpečnost

Povinnou výbavou je ochranná jezdecká přilba, jezdecké boty, chrániče holení a vyztužená vesta pro oblast páteře. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé elastické kalhoty přiléhavého střihu. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Z důvodů fyzické náročnosti je tábor vhodný pro děti starší 8 let.

Doprovodný program

Kromě jízdy na koni se o zajímavý program pro děti budou starat prověření vedoucí s dlouholetými zkušenostmi v oboru práce s dětmi a mládeží. Naši vedoucí jsou připraveni i na nepřízeň počasí a dětem umí připravit zábavný program v prostorách špejcharu, anebo táborníky zaujmout promítnutím dokumentů či filmů s hipologickou tematikou. Součástí jezdeckého výcviku je i interaktivní teoretická výuka z oblasti hipologie, která je zahrnuta do denního táborového života.

Ubytování

Vaše děti budou ubytovány ve dvoulůžkových dřevěných chatkách umístěných na louce 300 m od statku. Chatky jsou rozmístěny do tvaru písmene U uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do tábora není zavedena elektrická energie, je zde sociální zařízení (WC, sprchy) a zastřešený společenský prostor. Veškeré další sociální vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin přímo na místě, v moderně vybavené kuchyni. Pro Vaše děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu.

Respektujeme individuální DIETU u dítěte, zdravotní (celiakie, diabetes ) nebo vegetariánskou.

Lékařská péče

Je zajištěna v nemocnicí Rudolfa a Stefanie, a. s., v Benešově (11 km).

Co si mají děti vzít děti s sebou a co raději nechat doma?

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), čepice nebo šátek. Platí pravidlo, že staré věci se vyhazují snadněji než ty nové.

Na jezdecký výcvik: Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta na oblast páteře – bez této základní výbavy se děti nemohou účastnit výcviku. Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty. Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík.

Obuv: holínky, tenisky.

Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka popř. karimatka, funkční baterku (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Cena

Turnus stojí 6.900,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje 6 hodin výcviku jízdy na koni s trenérem, stravování, ubytování, doprovodný program, výdaje na táborové hry a odměny.

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor

Dokumenty potřebné pro nástup dítěte na tábor Vám v dostatečném časovém předstihu (od června) zašleme na email, případně budou zde ke stažení na našich stránkách.

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Týdenní turnus stojí 6.900,- Kč včetně DPH za osobu.

Fakturu Vám pošleme na základě registrace v našem online formuláři.

Cena zahrnuje 6 výukových hodin výcviku jízdy na koni s trenérem, doprovodný program, ubytování a stravování.

Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení námi zaslané faktury, v případě neuhrazení ve splatnosti faktury bude registrace a účast na táboře pro přihlášené dítě ZRUŠENA. Vyplňte a zašlete elektronickou přihlášku a vyčkejte, budeme Vás o všem informovat emailem. 

Upozorňujeme, že můžete žádat u svého zaměstnavatele o příspěvek na tento letní dětský tábor pro vaše dítě. Vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče.

Zařazení dítěte na tábor vám po úhradě poplatku potvrdíme e-mailem.

Storno podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení.

Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši:

0% při zrušení do 31.5. daného roku

50% při zrušení do 15.6. daného roku

100% při zrušení po 15.6. daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře, potvrdí souhlas s pořízením fotografií a videí a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor.

Více informací Vám rádi poskytneme na níže uvedených kontaktech

 
Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

Kde nás najdete

Kontakt

Panství Benice s.r.o.

Benice 1

257 44 Chrášťany

Napište nám

© Panství Benice s.r.o., Benice 1, 257 44 Chrášťany, IČ: 06699197,

zapsaná u MS Praha, spis.zn.: C 287359, Všeobecné podmínky 

Návštěvní řád Statku Benice a Hřebčína Favory

Dokumenty ke stažení