Letní dětský tábor Benice 2019

Letní dětský tábor s péčí o domácí zvířátka

„Léto na statku“

je vhodný pro děti od 6 do 15 let

Turnusy táborů v roce 2019 připravujeme

Barokní statek Benice pro sezonu 2019 opět připravil letní dětský tábor

zaměřený na budování vztahů dětí k domácím zvířátkům.

Pokud se Vám termín turnusu v rezervačním formuláři nezobrazí, je již plně obsazen.

Budeme se Vás zde snažit aktuálně informovat o blížícím se naplnění jednotlivých turnusů.

Přihlaste své děti na letní dětský tábor v malebném prostředí středočeského Barokního statku v Benicích a dejte vašim dětem příležitost seznámit se s venkovským prostředím rodinného statku, s každodenní péčí o domácí zvířátka, které u nás chováme. Vaše dítě získá možnost přímého kontaktu s poníky, oslíky, ovečkami, domácí drůbeží, může se každý den aktivně podílet na krmení a ošetřování našich roztomilých kamarádů.

Dětem, které mají rády domácí zvířátka a koně nabízíme možnost týdenních turnusů na letním dětském táboře na Benicích. Pokud se dítě zajímá o jezdectví a chce se naučit základy jízdy na koni, může se přihlásit do oddílu s výukou jezdectví, kde je věková hranice od osmi let, počet dětí na turnus je omezen na patnáct a výcvik je vhodný i pro začátečníka. Děti, které milují zvířátka, rádi přivítáme v oddíle zaměřeném na péči o naše domácí zvířátka v našem MiniZoo přímo v areálu Barokního statku Benice, máme ovečky, poníky, oslíky, kozičky, slepičky, kachny, husy, labutě, pávy a roztomilá prasátka.

Děti jsou ubytované ve dvoulůžkových chatkách v areálu letního tábora. Jedná se o chatky bez podsady, dřevěné, na pevných podestách. Sociální zázemí, umývárny, wc, sprchy jsou přímou součástí tábora a také umožňujeme využít zázemí penzionového typu v areálu Barokního statku, který se nachází 300m od tábora. V areálu tábora je společenská místnost, jídelna. Děti se stravují i v naší restauraci na nádvoří statku, kde mají vyhrazeny prostory starobylého špejcharu. Vaříme obvyklá dětská jídla ze zdravé venkovské kuchyně. Program tábora je následující - po rozcvičce, ranní hygieně a snídani následuje dopolední aktivita v rámci naší rodinné minizoo, během které dětem zprostředkováváme přímý kontakt s našimi zvířaty formou asistované péče o ně. Ke zvířatům rozhodně děti nechodí bez doprovodu, pomáhají s přípravou krmení, krmením zvířat samotných, přehánění na pastvu, péčí o srst a dalšími drobnými manuálními pracem.

Cílem dopoledních aktivit je zapojit děti aktivně do života na statku, seznámit je s našimi hospodářskými zvířaty, péčí o ně, seznámit je s prací veterináře a nabídnout možnost aktivního a manuálního vyžití.V případě zájmu dětí nabídneme i možnost svezení se na poníkovi, či větším koni, dle fyzických předpokladů.

Odpolední a večerní program se již neliší od běžných táborových činností, jako je celotáborová hra, sportovní a kreativní aktivity, společenský večer formou her, soutěží, diskotéky a samozřejmě táboráku pod širým nebem s opékáním buřtů. V průběhu týdne bude dle počasí zařazen výlet do malebné krajiny regionu Posázaví.

Jeden z podvečerů týdenního pobytu bude již tradičně věnován oblíbeným besedám s veterinářem a kovářem, kteří již léta ošetřují zvířata v našem statku a hřebčíně. Tyto besedy bývají pro děti velmi zábavné a děti při nich velmi často živě komunikují a diskutují s ošetřujícím panem doktorem Kotem, který velmi rád přidává zábavné historky ze života zvířat.

Tábor na statku v Benicích dětem přinese získání poznatků a zkušeností s péčí o menší zvířata, naučíme je základním pravidlům péče s přispěním velmi zajímavé besedy s naším veterinářem.

Co děti na táboře čeká?

Výchovná část:

• budování vztahu dítěte a zvířete

• význam péče o zvíře

• pochopení vlivu přírody pro život člověka

Naučná část:

• seznámení dětí s různými druhy domácích zvířat

• při besedě s veterinářem následuje diskuse dětí

• dětí získají základní návyky péče o zvířata

Venkovní aktivity:

• celotáborová hra, stezka odvahy

• hry v přírodě

• aktivity se zvířaty v MiniZoo přímo na statku

• besedy u táboráku

Proč právě u nás?

• tábor na statku v Benicích dětem přinese získání poznatků a zkušeností s péčí o menší zvířata

• děti se mohou aktivně podílet na krmení a každodenní péči o zvířátka přímo v naší MiniZOO pod dohledem dospělých osob,

• máme zde ovečky, poníky, oslíky, kozičky, slepičky, kachny, husy, labutě, pávy, roztomilá prasátka a další

• děti pomáhají s přípravou krmení, krmením zvířat samotných, přehánění na pastvu, péčí o srst a dalšími drobnými manuálními pracemi, které jsou nedílnou součástí každodenního života zvířátek,

• nedílnou součástí je teoretická průprava v podobě besedy s veterinářem,

• jednou týdně děti čeká praktická ukázka kovářů,

• pro děti je možnost svezení se na poníkovi či větším koni (dle fyzických předpokladů),

• připravujeme pestrý odpolední a večerní zábavný táborový program

• obklopuje nás malebná okolní krajina

• Barokní statek Benice je dobře dostupný, nachází se 11 km od Benešova

Začátek a konec tábora 2019

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd dětí na tábor a předání potřebných dokumentů rodiči je vždy v neděli od 15.00 hod., následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního jezdeckého tábora. Následuje prohlídka hřebčína, statku a MiniZoo.
Turnus je ukončen následující neděli v 10.00 hod.

Bezpečnost

Povinnou výbavou jsou pevné boty (pohorky) a holínky. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé kalhoty a triko s dlouhými rukávy. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Tábor je vhodný pro děti starší 6 let.

Doprovodný program

Naši vedoucí jsou připraveni i na nepřízeň počasí a dětem umí připravit zábavný program v prostorách špejcharu, anebo táborníky zaujmout promítnutím dokumentů či filmů s tematikou zvířat a soužití s nimi.

Ubytování

Vaše děti budou ubytovány ve dvoulůžkových dřevěných chatkách umístěných na louce 300 m od statku. Chatky jsou rozmístěny do tvaru písmene U uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do tábora není zavedena elektrická energie, je zde sociální zařízení (WC, sprchy) a zastřešený společenský prostor. Veškeré další sociální vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin přímo na místě, v moderně vybavené kuchyni. Pro Vaše děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu.

Respektujeme individuální DIETU u dítěte, zdravotní (celiakie, diabetes ) nebo vegetariánskou.

Lékařská péče

Je zajištěna v nemocnicí Rudolfa a Stefanie, a. s., v Benešově (11 km).

Co si mají děti vzít děti s sebou a co raději nechat doma?

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka, čepice nebo šátek. Platí pravidlo, že staré věci se vyhazují snadněji než ty nové.

Obuv: pevná obuv (pohorky), holínky, tenisky.

Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka popř. karimatka, funkční baterku (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Cena

Turnus stojí 5.500,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje stravování, ubytování, doprovodný program, výdaje na táborové hry a odměny.

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor

Dokumenty potřebné pro nástup dítěte na tábor Vám v dostatečném časovém předstihu zašleme na email, případně budou zde ke stažení od června 2019.

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Týdenní turnus stojí 5.500,- Kč včetně DPH za osobu.

Fakturu Vám pošleme na základě registrace v našem online formuláři.

Cena zahrnuje doprovodný program, ubytování a stravování.

Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení námi zaslané faktury, v případě neuhrazení ve splatnosti faktury bude registrace a účast na táboře pro přihlášené dítě ZRUŠENA. Vyplňte a zašlete elektronickou přihlášku a vyčkejte, budeme Vás o všem informovat emailem. 

Upozorňujeme, že můžete žádat u svého zaměstnavatele o příspěvek na tento letní dětský tábor pro vaše dítě. Vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče.

Zařazení dítěte na tábor vám po uhrazení poplatku potvrdíme e-mailem.

Storno podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení.

Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši:

0% při zrušení do 31.5. daného roku

50% při zrušení do 15.6. daného roku

100% při zrušení po 15.6. daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře, potvrdí souhlas s pořízením fotografií a videí a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor.

Více informací Vám rádi poskytneme na níže uvedených kontaktech

 
Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

Kde nás najdete

Kontakt

Panství Benice s.r.o.

Benice 1

257 44 Chrášťany

Napište nám

© Panství Benice s.r.o., Benice 1, 257 44 Chrášťany, IČ: 06699197,

zapsaná u MS Praha, spis.zn.: C 287359, Všeobecné podmínky 

Návštěvní řád Statku Benice a Hřebčína Favory

Dokumenty ke stažení